Home

Dua lipa koncert danmark

En af pop verdenens hotteste upcoming stjerner, Dua Lipa, kommer til Danmark på hendes hidtil største Europa turné 'The Self-Titled Tour'med 20 koncerter i 9 lande! Engelske Dua Lipa gæstede VEGA i 2016 til en totalt udsolgt koncert. Nu har fans igen chancen for at opleve hende live - denne gang i Amager Bio 1.november Vstupenky na Dua Lipa - viagogo, najväčšia burza vstupeniek na svete - Všetky lístky 100% garantované! Táto stránka používa súbory cookies pre poskytnutie skvelých užívateľských zážitkov I 2016 gæstede en af popverdenens fremadstormende stjerneskud Vega i København til en udsolgt koncert. Nu kommer Dua Lipa til Danmark igen på sin hidtil største Europaturné, The Self-Titled Tour. Den 1. november giver englænderen koncert i Amager Bio ­- billetsalget starter den 19.

THE BEST SHOW I HAVE EVER BEEN TO! Dua Lipa is my favorite artist, I have been listening to her music for over a year and she has grown such a large following since I found her, she is so incredible. If you ever have the chance to see her, take it you will not regret it This was a great concert! Dua Lipa is a great performer with a really strong stage presence. Really loved her voice. Although she did interact with the audience, I felt that she did so less than other artists I've seen (stuff like explaining her songs a bit more, storytelling related to the city. Genre: tickets 2019, concerts, concert ticket, tour dates , concert dates, tickets, cheap tickets

Dua Lipa live in Göttingen at 17. September 2016 on 'NDR 2 Soundcheck Neue Musik - Das Festival' streamed by NDR: [http://www.ndr.de/ndr2/events/soundcheck/D.. Dua Lipa Live Concert 2017 HD. Dua Lipa - IDGAF ft. Charli XCX, Zara Larsson, MØ, Alma, in the Live Lounge - Duration: 3:46. BBC Radio 1 50,471,446 view Dua Lipa Tour and Concert Ticket Information. Concert schedules for all Dua Lipa concerts are revised on a regular basis. Dua Lipa tour dates has just been made public. Tickets for the approaching Dua Lipa concert are on sale. Concert schedule for Dua Lipa is available for viewing above

Dua Lipa: The Self-Titled Tour - Amager Bio - Onsdag 1

 1. Dua Lipa (/ ˈ d uː ə ˈ l iː s ə /; albansk: ; født 22. august 1995) er en engelsk-albansk sangerinder, sangskriver og model.Hendes musikalske karriere startede i en alder af 14 år, da hun begyndte at lave coverversioner af sange med andre kunstnere på YouTube
 2. g she will be co
 3. Aug 19, 2017 · GLASTONBURY, ENGLAND - JUNE 23: Dua Lipa performs on the John Peel Stage on day 2 of the Glastonbury Festival 2017 at Worthy Farm, Pilton on June 23, 2017, in Glastonbury, England
 4. Billetter til Dua Lipa - viagogo, verdens største markedsplads for billetter - Alle billetter med 100% garanti! Dette websted bruger cookies til at give dig en god brugeroplevelse. For at finde ud af mere, læs vores cookie politik
 5. Keep up to date with Dua Lipa's news events and competitions by signing up here... Sign me up to discover more artists like Dua Lipa and other offers. By submitting my information, I agree to receive personalized updates and marketing messages about Dua Lipa, based on my information, interests, activities, website visits and device data and in.
 6. g U.S. and international concerts, tickets, demands and tour dates for 2019 on Concertful
 7. Dua Lipa, 21-vjeçarja, që i premton popit britanik rreth 10 milionë klikime në Youtube është një zë i mirë, që në shkollën fillore nuk e kanë pranuar as në korin e shkollës. Nuk e kalova provën, sepse nuk arrija dot notat e larta, është shprehur ajo, duke buzëqeshur për Corriere della sera

Dua Lipa will head to UK arenas in April 2018, following headline shows across the US and Canada and a stint supporting Bruno Mars in Australia (which also features two headline dates too). She's also since confirmed more US/Canada dates for the summer. Catch her live by checking out the tour dates and ticket information on Stereoboard below Dua Lipa's first demos where released in 2012, attracting the attention of Lana Del Rey's management, who signed her and linked her up with revered producer Emile Haynie. Her debut single, New Love, was released in 2015 and was followed up later that year by second smash hit single Be The One. Last year she was longlisted for the BBC's Sound of. 30 Things You Should Know About Dua Lipa. The singer takes our Q&A! Posted on November 23, 2016, 15:46 GMT Kristin Harris. BuzzFeed Staff. Share On facebook. new single swan song from alita battle angel out no

Dua Lipa-jegyek - viagogo, a világ legnagyobb jegypiactere - 100%-os garancia minden jegyre! A weboldal cookie-kat használ annak érdekében, hogy minél jobb felhasználói élményt biztosíthassunk Neked Dua Lipa ka shkëlqyer me veshjen e saj në koncertin e fundit, ku ajo mahniti publikun me përformancën e saj. Si gjithmonë, Dua u shfaq shumë atraktive dhe e bukur. Në veshjen që e tëra ndriçonte dhe këmba e zbuluar, ajo dukej shumë tërheqëse, transmeton Indeksonline. Shihni më poshtë pamjet The entire Dua Lipa Chicago event schedule is available at the TicketSupply website. We can provide you with the cheapest Dua Lipa Chicago ticket prices, premium seats, and complete event information for all Dua Lipa events in Chicago. About Dua Lipa Tickets in Chicago You can purchase Dua Lipa Chicago tickets securely online or over the phone. Fans blev smidt ud og banket til kaotisk Dua Lipa-koncert i Kina Flere koncertgængere blev med magt fjernet fra et show i Shanghai med den britiske sangerinde, fordi de dansede og viftede med regnbueflag

Vstupenkyn na Dua Lipa Turné Dua Lipa a lístky na koncert

 1. On Wednesday night at Amager Bio, sultry British songstress Dua Lipa took the stage to the delight of her audience. The pop singer brought a catalogue of hits, a live band and, last but not least, vocal prowess, and she more than satisfied the audience. Avid and loud One thing that became crystal.
 2. Dua Lipa (/ˈduːə ˈliːpə/; Albanian pronunciation: [dua liːpa]; born 22 August 1995) is an English singer, songwriter and model. Her debut album is scheduled for release in 2016. Early life Lipa was born in London on 22 August 1995 to ethnic Albanian.
 3. Dua Lipa ka lindur në Londër në vitin 1995. Familja e saj emigroi në Angli në fillim të viteve '90, për shkak të dhunës dhe represionit që pushtoi vendin e tyre. Kur ishte 11 vjeç, Dua transferohet në Prishtinë, deri në moshën 15-vjeçare, kur vendos të rikthehet në Londër për të ndjekur pasionin e saj për muzikën
 4. We and our partners use cookies to personalize your experience, to show you ads based on your interests, and for measurement and analytics purposes. By using our website and our services, you agree to our use of cookies as described in our Cookie Policy
 5. Dua Lipa këto ditë po qëndron në Kinë. Dua Lipa së fundi ka mbajtur koncert në Shangai, ku ishte e ftuar speciale nga Channel. Këngëtarja para performancës së radhës, ka realizuar disa imazhe të reja, në të cilat vjen joshëse nga Shangai
 6. Prehľad koncertov, akcií a turné kapely Dua Lipa v roku 2019 a 2020. Vyber si koncert alebo festival a kúp výhodne vstupenky v predpredaji
 7. Dua Lipa me koncert në Prishtinë, ja sa kushton bileta By Albanien Show 08/06/2018 No Comments. Share Tweet Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr Email

TIRANE- Këngëtarja e njohur me origjinë kosovare, Dua Lipa interpretoi mbrëmjen e se merkures në një koncert të hapur për publikun në sheshin Nënë Tereza, në kryeqytet. Në këto ditë të nxehta gushti Dua Lipa është ngjitur në një skenë të dekoruar orë të tëra para nisjes së koncertit në sheshin Nënë Tereza Dua Lipa has announced concert dates for 'Summer Festivals 2018'. Of course that Dua Lipa will also sing in Pristina. She has published a picture on Instagram where she announced that she will be in Kosovo on August 10, 2018. The world star shone at the BRITs recently on the night of price delivery, she triumphed

Nyhed! Engelske Dua Lipa gæstede VEGA i 2016 til en totalt udsolgt koncert. Nu har fans igen chancen for at opleve hende live - denne gang i Amager Bio.. Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka publikuar listën e koncerteve të verës dhe në mesin e qyteteve botërore në të cilat do të performojë është edhe Prishtina. Krijuesja e hitit New Rules, do të jetë në Prishtinë më 10 gusht për koncertin Sunny Hill

En af pop verdenens hotteste upcoming stjerner, Dua Lipa, kommer til Danmark på hendes hidtil største Europa turné 'The Self-Titled Tour'med 20 koncerter i 9 lande! Engelske Dua Lipa gæstede VEGA i 2016 til en totalt udsolgt koncert. Nu har fans igen chancen for at opleve hende live - denne gang i Amager Bio Download this stock image: Roskilde, Denmark. 7 July 2018. . The English singer and songwriter Dua Lipa performs a live concert during the Danish music festival Roskilde Festival 2018 Shpërndaje Nga 25 korriku në sheshet e Prishtinës qytetarët do të gjejnë biletat për koncertin e parë të këngëtares shqiptare Dua Lipa në Kosovë, koncert ky që do të mbahet në Parkun e Gërmisë në Prishtinë më 9 gusht Find Danmark og internationale koncertbilletter, tour datoer, kort over siddepladserog event oplysninger på LiveNation. dk, verdens største koncert søgemaskine

Dua Lipa will be coming to Kosovo on August 7, and two days later she will hold a concert in the Germia Park in Pristina. Dua Lipa to hold concert in Pristina

Svetske zvezde Rita Ora i Dua Lipa biće jedne od učesnica muzičkog događaja koji će 17. februara biti održan u Prištini. Tamošnja vlada organizuje veliki koncert povodom jednostrano proglašene nezavisnosti, a pevačice koje su albanskog porekla biće samo neke od zvezda koje su pristale da nastupe na ovom događaju Five-time Brit-award nominee and total chart-dominator Dua Lipa has stormed the music industry over the last few years. You may know her infamous new rules - but these 10 facts might surprise. Calendar. List of all Alan Walker upcoming concerts for 2019. Find out when Alan Walker is next playing live near you

Årets Brit Awards er klar med de nominerede, og som forventet er Ed Sheeran godt repræsenteret med nomineringer i hele fire af de 12 priser. Overraskende nok er det dog den unge Dua Lipa, der med sine fem nomineringer har allerflest Nga 25 korriku në sheshet e Prishtinës qytetarët do të gjejnë biletat për koncertin e parë të këngëtares shqiptare Dua Lipa në Kosovë, koncert ky që do të mbahet në Parkun e Gërmisë në Prishtinë më 9 gusht

Dua Lipa giver for anden gang koncert i Danmark GAFFA

 1. Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka mbajtur një koncertë në kryeqytetin rus, Moskën. Ky koncert i saj, është pjesë e një turneu që ajo e ka ndërmarrë nëpër vende të ndryshme të botës. Dua Lipa, edhe pak kohë do të performojë edhe në Prishtinë
 2. PH's Pia Wurtzbach, Nadine Lustre to share concert stage with Dua Lipa in Jakarta Coconuts Manila. 3/14/2019. Some roads, bridges in Central Luzon closed after earthquake —Villar
 3. Këngëtarja kosovare Dua Lipa e cila është duke shënuar një sukses të jashtëzakonshëm në tregun ndërkombëtar, duket se do të prezantohet me një koncert në Prishtinë.Burime të KultPlus kanë bërë të ditur se koncerti do të mbahet më 6 gusht në Gërmi
 4. Mnoge trenutno aktuelne svetske muzičke zvezde vode poreklo sa Kosova i Metohije a među njima su svakako najpoznatije Rita Ora i Dua Lipa. Prva od njih će večeras imati koncert u Prištini i to povodom desetogodišnjice nepriznate države Kosovo

Dua Lipa has come out of the stage telling fans that she is not able to continue the concert. The singer from Kosovo a star on the pop music scene in the world is in the US at a concert in Denver. She sang only three songs and had to stop it because of problems with the ear. Dua explained further on Twitter Dua Lipa in concert at the Rock & Roll Hotel on March 5, 2017 in Washington, DC. Get premium, high resolution news photos at Getty Image Dua Lipa is an English singer, songwriter, and model. Her musical career began at age 14, when she began covering songs by other artists on YouTube. In 2015, she was signed with Warner Music Group and released her first single soon after. In December 2016, a documentary about Lipa was commissioned by The Fader magazine, titled See in Blue. In. New Rules is OUT NOW. The Official Dua Lipa website. Keep up to date with Dua Lipa's news events and competitions here Dua Lipa's dad hopes his festival in their native Kosovo will show the world the country is peace-loving. The New Rules hitmaker is headlining the Sunny Hill Festival later this week (beg06Aug18.

Dua Lipa Tour Dates 2019 & Concert Tickets Bandsintow

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on Mar 12, 2018 at 10:44pm PDT Më vjen shumë keq që më duhet të anuloj disa nga shfaqjet e mia ndihmëse me Bruno Mars. Kam performuar me një dhimbje të tmerrshme për shkak të dhëmballës së pjekurisë dhe u këshillova nga dentisti im dhe kirurgu oral se duhej ta hiqja menjëherë Dua Lipa momentalisht është një nga këngëtaret më të kërkuara në botë. Ajo thuajse çdo ditë po performon në pjesë të ndryshme të globit, duke kënduar këngët e saj të cilat gjithashtu kryesojnë top listat. Së fundmi Dua mbajti një koncert në Atalanta ku si gjithnjë shkëlqeu me paraqitjen e saj, ndërsa veshja e saj [ Mø er stor fan af Spice Girls, og tilbage i 2014 udgav hun et cover af gruppens populære sang 'Say You'll Be There'.Nu har Mø selv fået mulighed for at være en del af et girl power-femkløver, da hun skulle optræde i BBC Radio 1's Live Lounge i fællesskab med Dua Lipa, Alma, Charli XCX og Zara Larsson med Dua Lipas 'IDGAF' Find the perfect Dua Lipa In Concert Washington Dc stock photos and editorial news pictures from Getty Images. Download premium images you can't get anywhere else Dua Lipa përlotet në koncert Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka filluar të qajë gjatë koncertit në Shanghai pasi një numër i madh i fansave është detyruar të largohet shkaku i valëvitjes së flamujve me ngjyrat e ylberit, transmeton Koha.net

Dua Lipa Tour Dates, Concerts & Tickets - Songkic

Dua Lipa Tour Dates 2019, Dua Lipa Concert Tickets 2019

Dua Lipa koncert 2018-ban Budapesten a Sziget Fesztiválon - Jegyek itt! Kelt: 2018.02.20 kovacsad. A budapesti Dua Lipa koncert 2018. augusztus 12-én a Sziget Fesztiválon kerül megrendezésre Këngëtarja kosovare Dua Lipa, e cila është duke shënuar një sukses të jashtëzakonshëm në tregun ndërkombëtar, duket se do të prezantohet me një koncert në Prishtinë. Burime të KultPlus kanë bërë të ditur se koncerti do të mbahet më 6 gusht në Gërmi. Koncertin e Dua Lipës thuhet se e organizon Komuna e Prishtinës Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa, pas Prishtinës ka mbajtur një koncert në qytetin bregdetar turk, Antalya. Koncerti u mbajt në Qendrën Turistike Belek. Lipa, e cila mbajti koncertin e parë në Turqi, përshëndeti rreth 3.000 pjesëmarrësit vendës dhe turistë, të cilët e ndoqën koncertin e saj Dua Lipa është menduar se po kalon momentet më të mira të karrierës në shoqërim të Bruno Mars për një seri koncertesh. Megjithatë, bukuroshja nga Prishtnia është prekur nga problemet shëndetësore. Dua është prekur nga dhimbje të dhëmbit të saj dhe i është rekomanduar nga mjeku që të mos performojë

Dua Lipa live in Göttingen - YouTub

Në kuadër të turneut të saj botëror, Dua Lipa ka qëndruar për disa ditë në Azi. Edhe atje është dëshmuar se këngëtarja ka shumë fansa të cilët dijnë çdo varg të këngëve të saj, shkruan lajmi.net. Madje, në koncertin që ajo mbajti në Tokio u befuasua nga fansat në mënyrën që nuk e kishte pritur aspak Dua Lipa është një nga këngëtaret më të pëlqyera të momentiti. Karriera e këngëtares shqiptare është gjithnjë e më rritje dhe sukseset e saj janë të njëpasnjëshme. Në gjithë botën ka shumë fansa që e duan muzikën që Dua Lipa bën dhe kjo vihet re edhe koncertet që ajo mban shtete të ndryshme Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka filluar të qajë gjatë koncertit në Shanghai pasi një numër i madh i fansave është detyruar të largohet shkaku i valëvitjes së flamujve me ngjyrat e ylberit, transmeton Koha.net. Dëshmitarët kanë thënë për Daily Mail se disa fansa janë tërhequr zvarrë pasi po kundërshtonin largimin nga koncerti.Read Mor Naslovna Zabava Dua Lipa opet uplakana na bini i opet napustila koncert! Zabava Dua Lipa opet uplakana na bini i opet napustila koncert

Dua Lipa me koncert në Prishtinë, ja sa kushton bileta (Foto) Në një konferencë për media janë bërë të ditura datat zyrtare të Sunny Hill Festival 2018, artistët zyrtarë të festivalit, lokacioni ku do të mbahet Sunny Hill Festival dhe prezantimi i biletave online dhe çmimi i tyre Dua Lipa radi danonoćno otkako je objavila svoj prvi solo album, ali u tome toliko preteruje da to njeno telo više ne može da izdrži. Koliko je stanje dramatično, najbolje govori to što je morala da prekine svoj koncert Më datat 10, 11 dhe 12 gusht, Dua Lipa do të japë një koncert në Kosovë me qëllim promovimin e imazhit të vendit në botë. Koncerti quhet Sunny Hill dhe organizohet nga babai i këngëtares, Dukagjin Lipa

Dua Lipa Live Concert 2017 HD - YouTub

Dua Lipa koncert në Prishtinë, 'The Guardian' zbulon surprizën RevistaWho.com 06/08/2018, 18:32 06/08/2018 Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe me famë botërore, Dua Lipa do të vijë për herë të dytë në Prishtinë, ku do të mbajë një koncert të organizuar nga 'Sunny Hill' Dua Lipa ka shfaqur trupin e saj të tonifikuar në sytjena të ngushta derisa ajo vallëzon në skenën muzikore në Suedi. Ajo është një artiste e njohur për energjinë e saj në skenë dhe këtë e dëshmoi edhe gjatë performancës së fundit në Stokholm Hiti i saj New Rules është dëgjuar më shumë se 1.1 [ Dua Lipa është menduar se po kalon momentet më të mira të karrierës në shoqërim të Bruno Mars për një seri koncertesh. Megjithatë, bukuroshja nga Prishtina është prekur nga problemet shëndetësore. Dua është prekur nga dhimbje të dhëmbit të saj dhe i është rekomanduar nga mjeku që të mos performojë Këngëtarja shqiptare me prejardhje botërore, Dua Lipa, do të mbajë koncert në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku, për herë të parë. Koncerti do të mbahet më 8 korrik në Elektra Events Hall, shkruan koha.ne Dua Lipa trenutno je na turneiji u SAD-u, ali koncert u Denveru nije bila u stanju održati do kraja.. Slavna Kosovarka je uspjela otpjevati samo tri pjesme nakon čega je vidno potresena prekinula koncert

dua lipa koncert. Nga kategoria. James Arthur: Po vuaj nga ankthi 'Red Hot Chili Peppers', koncert në Egjipt. Nicki Minaj anulon koncertet për një arsy Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se Valerie Rockefeller Wayne, nga Rockefeller Brothers Fund, si dhe Dua Lipa, këngëtare, filantrope dhe patrone e fondacionit Sunny Hill, do të bashkohen në ngjarjen bamirëse Le të mbështesim nënat dhe fëmijët e Kosovës për të ndihmuar në ndërtimin e marrëdhënieve të reja midis komunitetit filantropik të Kosovës. Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ndodhet në një moment të vështirë. Ajo aktualisht ndodhet në Kaliforni si e ftuara speciale në turin muzikor të kolegut Bruno Mars. Së fundmi Dua ka publikuar një video ku ka dëshpëruar fansat. Ajo ka hequr dorë nga koncerti për shkak të një problemi. Dua Lipa është prezantuar me një koncert në Melburn të Australisë, shkruan KultPlus. Ajo është duke zhvilluar një tur të koncerteve në shumë vende të botës, ku më 7 mars është ngjitur në skenën e sallës gjigante të Melburn, ku shihet të ketë qenë e mbushur me fansa të Dua Lipës, shkruan KultPlus

Dua Lipa, koncert në Prishtinë më 10 gusht 23 February 2018 15:18 Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka publikuar listën e koncerteve të verës dhe në mesin e qyteteve botërore në të cilat do të performojë është edhe Prishtina Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në 7 gusht do të shkojë në Kosovë, ku dy ditë më pas do të mbajë koncert bamirësie në Parkun e Gërmisë në komunën e Prishtinës. Babai i Dua Lipa, Dukagjin Lipa, njëheresh edhe drejtor Ekzekutiv i Republika Communications, bëri të ditura edhe detajet e koncertit të Duas Këngëtarja kosovare me famë botërore, e cila po bën karrierë në Britani të Madhe, Dua Lipa, do të mbajë koncert në Prishtinë më 10 gusht të këtij viti. Ishte vetë Dua Lipa ajo që e konfirmoi ardhjen në Prishtinë në verë, duke e vendosur atë në kalendarin e saj të koncerteve nëpër botë gjatë vitit

Dua Lipa Tour Dates & Concert Ticket

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Cesari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Rame Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli. Këta janë yjet shqiptare që do të mblidhen bashkë në një kast me koncertin 'Të bashkuar në muzikë në kujtim të Skënderbeut' Siç duket Dua e kishte në planet e saj këtë koncert dhe pse u përfol shumë për mospjesëmarrjen e saj në festimet e Pavarësisë. Mediat kosovare thanë se Dua Lipa kërkoi një shumë prej 200.000 eurosh për të marrë pjesë në 10 vjetorin e krijimit të shtetit Dua Lipa (lindur më 22 gusht 1995) është një këngëtare tekstshkruese\shqiptare, që jeton dhe vepron në Londër, Angli. Karriera e saj muzikore filloi në moshën 14 vjeçare, kur filloi të publikonte kenge cover nga artistë të tjerë në YouTube dr.dk/musik. Kanaler der spiller . Afspilninger er baseret på spillehistorik siden 2010

Dua Lipa - Wikipedia, den frie encyklopæd

Dua Lipa në lot pasi fansat i tërhiqen zvarrë në koncert 13 September 2018 15:56 Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka filluar të qajë gjatë koncertit në Shanghai pasi një numër i madh i fansave është detyruar të largohet shkaku i valëvitjes së flamujve me ngjyrat e ylberit DUA LIPA për herë të parë mbanë koncert në Kosovë. Koncerti i Dua Lipës do të jetë koncert bamirës, ku të gjitha të hyrat nga shitja e biletave, nga përkrahësit dhe donatorët do të mblidhen për Sunny Hill Foundation, fondacion ky i filluar nën patronatin e Dua Lipës, i cili do te ndihmojë shoqërinë Kosovare në sfera të ndryshme Dua Lipa koncert në Prishtinë/ Ja sa është çmimi i biletave. Ndërsa Rita Ora dhe Ermal Meta zhvilluan koncerte në Tiranë, një tjetër këngëtare me famë botërore shqiptare do të vijë në tropjet shqiptare, por jo në Shqipëri por në Prishtinë Megesnek az ilyen bakik, de ami Dua Lipa koncertjén történt, arra nincsenek szavak! Az év botránya. A nézőközönség soraiban páran elkezdtek szivárványszínű kis zászlókat lengetni, az LMBTQ mozgalom melletti kiállásukat hirdetve

Dua Lipa announces Kosovo concert - Prishtina Insigh

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa momentalisht është duke shijuar kulmin e suksesit të saj, duke qenë pjesë e turneut botëror të këngëtarit Bruno Mars. Por duket se Dua nuk ka mundur ta shijojë deri në fund këtë eksperiencë për shkak të problemeve shëndetësore Koncerti i këngëtares kosovare me famë botërore, Dua Lipa do të mbahet në Parkun e Gërmisë në Prishtinë më 9 gusht. Parata për shitjen e biletave do të shkojnë për bamirësi në Kosovë, me çr`rast mjetet e grumbulluara shkojnë në fondacionin bamirës Sunny Hill të krijuar nga Dua Lipa, njofton Klan Kosova

British Pop Singer Dua Lipa Hits No

A budapesti Dua Lipa koncert legjobb pillanatai Íme a legjobb rajongói videók a világsztár szigetes fellépéséről. Címlapkép: Rockstar Photographers - szmo.hu 2018. augusztus 13 Këngëtarja e famshme nga Kosova, Dua Lipa, njofton se do të mbajë një koncert të plotë në Singapor. Koncerti do të mbahet në Esplanade Theatre dhe do të transmeton nga Live Nation, transmeton Koha.net. Duke u bazuar se biletat për koncertin e saj në Malajzi u patën shitur brenda dy orëve, fansave u është sugjeruar që të blejnë biletat për Singapor sa më herët që është. Dua Lipa konfirmon lajmin e shumëpritur - koncert i madh në Prishtinë më 10 gusht në festivalin Sunny Hill February 24, 2018 shalqini 0 Comments Superylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, ka konfirmuar se do të performojë në Prishtinë më 10 gusht

Billetter til Dua Lipa - Koncert, Sport & Teate

Këngëtarja shqiptaro-britanike Dua Lipa, po vazhdon të shijojë suksese të shumta në skenën ndërkombëtare dhe në koncertin Jingle Ball të mbajtur në Filadelfia ajo ka shkëlqyer. Lipa ka performuar për mijëra fansa hitet e saj më të fundit, duke 'ndezur' skenën Këngëtarja Dua Lipa ka njoftuar se gjatë muajit gusht do të mbajë një koncert të madh në vendlindjen e saj, Prishtinë. Më në fund një koncert në vendlindje! Shihemi së shpejti në Prishtinë, ka njoftuar ajo në Instagram. Mezi po pres, ka shkruar në fund ajo Pas pretendimeve se Dua Lipa kërkoi shuma të caktuara për të performuar në koncertin e 10 vjetorit të pavarësisë ka folur babai i saj, Dukagjin Lipa. Spekulime të shumta qarkulluan se Dua Lipa refuzoi të performonte për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, pasi kërkoi një shumë të madhe të hollash Dua Lipa ser ud som om, hun lige er trådt ud af en musikvideo. Den unge popsangerinde er iført lange røde læderstøvler, en kort grøn laknederdel og tung makeup med masser af eye-liner, mørk øjenskygge og markerede øjenbryn, da vi møder hende tirsdag eftermiddag til et interview på Hotel Phoenix i indre København Krajnji jug bivše Jugoslavije iznjedrio je najveće pop-zvijezde ovog doba: Rita Ora i Dua Lipa, prva žena u povijesti Brit Awardsa s čak pet nominacija, čvrsto su vezane za Kosovo, dok Bebe Rexhu na Makedoniju i albansko podrijetlo podsjećaju roditelji, koji su je htjeli udati sa 16 godina

Live Nation koncert hét LNTV Hírek Dua Lipa. Jelenleg nem található Dua Lipa esemény. Add hozzá Dua Lipa-t a kedvenceidhez, hogy értesülj a legfrissebb. A Sziget fesztivál 2018-as felhozatalában 7 headlinert emeltek ki a szervezők - minden napra egy -, de természetesen további külföldi sztárok is fellépnek majd a fesztiválon. Ebben a sorozatunkban a hét fő fellépővel foglalkozunk, Dua Lipa az ötödik napi headliner, augusztus 12-én ad koncertet Budapesten Në Romë ishin mbledhur emrat më të njohur si Inva Mula, Dua Lipa, Reme Lahaj, Genc Tukiçi, Kledi Kadiu, Olen Çezari, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci dhe Erza Muqolli. Të shumtë ishin artistët të cilët ndanë momente të bukura nga mbrëmja e djeshme dhe ndër to ishte dhe këngëtarja me famë botërore Dua Lipa

populær: